98fun.ir

اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد سنبه برش ، پیچ دوسر رزوه و کولیس هستید، این مطلب میتواند تا حدی به شما کمک کند و شما را با این موارد آشنا کند.

سنبه برش

سنبه، سیلندر، معمولاً فولادی، برای پشتیبانی از قطعه کار نیمه ماشینکاری شده در حین اتمام، یا به عنوان هسته ای که ممکن است اطراف آن قطعات خم شده یا مواد دیگر آهنگری یا قالب گیری شود، استفاده می شود. به عنوان تکیه گاه در حین ماشینکاری، سنبه معمولاً کمی مخروطی می شود به طوری که وقتی محکم در سوراخی که قبلاً ماشین کاری شده فشرده می شود، یک چنگال اصطکاکی قوی بین سنبه و دیواره سوراخ ایجاد می شود.

سنبه بر روی مراکز ثابتی نصب می‌شود که در سوراخ‌های مخروطی در انتهای سنبه قرار می‌گیرند، و توسط یک ضمیمه که به طور مداوم از منبع تغذیه هدایت می‌شود، زمانی که سطوح استوانه‌ای بر روی قطعه کار بریده می‌شوند یا به طور متناوب با دست در هنگام برش شیارهای طولی می‌چرخند. بریده شدن برای قرار دادن طیف بزرگتری از اندازه سوراخ ها، می توان از سنبه منبسط توخالی، دارای شکاف های طولی و قابلیت انبساط توسط یک پلاگ مخروطی استفاده کرد.

پیچ دو سر رزوه

پیچ‌های دو رزوه‌ای که به عنوان گل میخ دو رزوه نیز شناخته می‌شوند، دارای نخ‌هایی با طول یکسان در هر انتها هستند که معمولاً برای قرار دادن یک مهره قرار می‌گیرند. هر دو انتها دارای نقاط پخ است. گل میخ تکیه گاه عمودی در دیوار ساختمان است که روکش، دیوار خشک و غیره به آن متصل می شود.

پیچ های دو سر رزوه پیچ های سنگینی هستند که برای اتصالات فلز به الوار و یا برای اتصال الوارهای سنگین طراحی شده اند. آنها همچنین به عنوان پیچ و مهره یا پیچ عقب شناخته می شوند، دارای سر مربع یا شش ضلعی هستند که برای استفاده با آچار، آچار یا انبردست طراحی شده است. این پیچ ها در طیف وسیعی از اندازه ها هستند، از پیچ های بسیار کوچک که با مبلمان طراحی شده برای مونتاژ توسط مصرف کننده تا پیچ های بسیار بزرگ که در پروژه های ساختمانی در مقیاس بزرگ استفاده می شوند، بسته بندی شده اند.

گالوانیزه کردن یا گالوانیزه کردن (یا گالوانیزه کردن که معمولاً در آن صنعت نامیده می شود) فرآیند اعمال پوشش محافظ روی روی فولاد یا آهن برای جلوگیری از زنگ زدگی است. رایج ترین روش گالوانیزه گرم است که در آن قطعات در حمام روی مذاب غوطه ور می شوند. گالوانیزه به سه روش محافظت می کند:

  • پوششی از روی تشکیل می دهد که در صورت دست نخوردن از رسیدن مواد خورنده به فولاد یا آهن زیرین جلوگیری می کند.
  • روی به عنوان یک آند قربانی عمل می کند به طوری که حتی اگر پوشش خراشیده شود، فولاد در معرض دید همچنان توسط روی باقی مانده محافظت می شود.
  • روی از فلز پایه خود با خوردگی قبل از آهن محافظت می کند. برای نتایج بهتر، استفاده از کرومات ها بر روی نیز به عنوان یک روند صنعتی دیده می شود.

کولیس

بسیاری از پروژه‌های ساختمانی – چه برای بهبود خانه شخصی یا یک روز در محل کار – به یک کولیس نیاز دارند. این دستگاه برای اندازه گیری ابعاد یک جسم استفاده می شود، بنابراین می توانید مطمئن شوید که همه چیز کاملاً جا افتاده و کار را بدون نقص انجام دهید. انواع مختلفی از کولیس وجود دارد که هر کدام هدف خاص خود را دارند. یاد بگیرید که چگونه از همه آنها استفاده کنید، و پروژه های خود را پیش می برید.

کولیس چیست؟

برای قرن‌ها، انسان برای اندازه‌گیری ضخامت و قطر یک جسم به کولیس تکیه می‌کرد. قدیمی ترین کالیبر در یک کشتی غرق شده در نزدیکی ایتالیا پیدا شد که قدمت آن به قرن ششم قبل از میلاد باز می گردد. استفاده مداوم ما از این ابزار اندازه گیری نشان می دهد که کولیس منبع قابل اعتمادی برای اندازه گیری ابعاد است و منبعی است که ارزش داشتن در هر جعبه ابزاری را دارد.

افراد غیرمستقیم اگر برای هر پروژه بهسازی خانه یک کولیس در دسترس داشته باشند، به خوبی عمل می کنند، اما کولیس ها نقش مهمی را در خارج از بازسازی های بلندپروازانه خود نیز ایفا می کنند. آنها در بسیاری از زمینه های تخصصی از جمله نجاری، فلزکاری، جنگلداری، علم و پزشکی استفاده می شوند. معمولاً کولیس‌ها در آزمایشگاه‌های مهندسی و علوم یافت می‌شوند، جایی که اندازه‌گیری دقیق از اهمیت بالایی برخوردار است.

نحوه استفاده از کولیس

اگرچه انواع مختلفی از کولیس ها وجود دارد، اما اکثر آنها با مکانیک یکسان کار می کنند. تقریباً همه انواع کولیس شبیه یک خط کش – نواری با مقیاس اندازه گیری – با مجموعه ای از فک های بالا و پایین در انتهای چپ است. این فک ها باز و بسته می شوند و همانطور که تنظیم می کنند یک لغزنده که به فک سمت راست متصل است در امتداد ترازو حرکت می کند. در انتهای مخالف ترازو، یک میله کوچک و بیرون زده وجود دارد که با لغزنده و فک ها حرکت می کند. این میله عمق نامیده می شود و می توان از آن برای اندازه گیری عمق سوراخ ها استفاده کرد.

محل لغزنده و فک روی ترازو چیزی است که اندازه گیری ها را فراهم می کند، اما نحوه خواندن اندازه گیری ها بسته به نوع کولیسی که استفاده می کنید متفاوت است. اکثر کولیس های این سبک دارای پیچ شست هستند که در پایین لغزنده قرار دارد که کنترل حرکات فک را آسان تر می کند. همچنین یک پیچ قفل در بالا وجود دارد. این قطعه موقعیت فک ها و لغزنده را محکم می کند، به طوری که می توانید اندازه ها را بدون حرکت تصادفی فک ها بخوانید یا اندازه ها را با آیتم دیگری مقایسه کنید.

کولیس ها می توانند ابعاد بیرونی و درونی یک جسم را اندازه گیری کنند. مجموعه بزرگ‌تر فک‌ها – که در قسمت پایینی ابزار قرار دارند – برای اندازه‌گیری بیرون چیزی ساخته شده‌اند. جسم به داخل آرواره ها می رود که در اطراف عرض یا طول آن سفت می شوند. مجموعه کوچکتری از فک ها در انتهای بالایی فک پایین قرار دارد. این قسمت از کولیس برای اندازه گیری داخل یک جسم، مانند قطر یک شکاف یا یک سوراخ ساخته شده است.

اگر می خواهید برای تکمیل تجهیزات برای پروژه ساختمانی خود، کولیس یا پیچ دوسر رزوه تهیه نمایید، پیشنهاد ما این است که به وب سایت formoboresh.com مراجعه نمایید.

برچسب ها :

تمامی حقوق مطالب برای سایت تفریحی و سرگرمی 98 فان محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.